DİYAFRAGMATİK NEFES VE OKSİJEN KAPASİTESİ

Ders Hakkında

Diyafragmatik Nefes

Günde ortalama 20 bin defa solunum yapıyoruz. Bu da Sığı Nefes denilen solunuma giriyor. Yaşamsal fonksiyonlar için yeterli oluyor ama hücrelerin en uç noktasına oksijen gitmiyor. Oksijen kapasitemizi artırmak için diyafram nefesi kullanmamız gerekiyor.

Diyafram, akciğerlerimiz ile iç organlarımızı ayıran kapak şeklindeki organımızdır. Diyaframımızı kullanmayı öğrenerek; oksijeni vücudumuza daha çok alarak hücrelerde canlanma ve enerji açığa çıkmasını sağlıyoruz. Verilecek Nefes ve Klinik Pilates egzersizleri ile de solunum kapasitemizi artırıyoruz.

Derse Katılınca Nelere Sahip Olursunuz ?
 • Yağ Yakımı

  Nefes kapasitemizi artırıp egzersiz anında enerji üretimini artırarak yağ yakımını artırıyoruz.

 • Kırışıklıklarda Azalma

  Hücrelerin en uç noktasına oksijen göndererek hücrelerin canlanmasını ve egzersizler ile de sıkılaşan kaslarımız ile kırışıklıklarda azalmalar sağlıyoruz.

 • Stresten Arınma

  Stres ile istemsiz bir gerginlik ve kas kasılması oluşmaktadır. Özellikle boyun ve sırt bölgemizde. Nefes ve egzersizler ile kaslarımızda yumuşama, daha sağlıklı düşünme ve gerginlikten uzaklaşıyoruz.

 • Cildin Canlanması

  Oksijen kapasitemizin artmasıyla canlanan hücreler cildimizin daha canlı ve parlak olmasını sağlayacaktır.

 • Saçların Canlanması

  Oksijen artımı ile saç köklerimizde de canlanma olacağından saçlarımız daha canlı ve parlak olacaktır.

 • Zihnin Açıklığı ve Odaklanma

  Oksijen seviyemizin artması ile beynimizin çalışması da iyileşecektir. Daha iyi odaklanarak okuduğumuzu kavrama ve problem çözme becerimiz artacaktır.

Ders İçeriği

Diyafram kasımızın nerde ve nasıl çalıştığını, faydalarını öğrenerek, akciğer kapasitemizi artırıp, günlük nefes sayımızı düşürüyoruz.
Enerji açığa çıkarabilmemiz için oksijene ihtiyacımız vardır. Daha çok enerji üretmek için daha çok oksijen gerekir. Dolayısı ile nefes kapasitemizi artırdığımızda günlük enerjimiz daha yüksek olacaktır.
Hastanede yaptıracağının solunum testi ile akciğer kapasitemizi öğrenerek eğitimler ve egzersizler ile solunum kapasitemizi artırıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yorum Yap