REFORMER BAŞLANGIÇ

Ders Hakkında

Reformer Başlangıç

Temel olarak yaylı ve raylı bir sistem olan Reformer dediğimiz ekipman, hareketli bir taşıyıcı, el ve ayak bantları, omuz desteklikleri, barlar ve yaylar bulunur. Çeşitli seviyedeki yaylarla, direnç seviyesi kişiye uygun olarak artırılır yada azaltılır. Temel amaç kişinin vücut ağırlığını kullanmasının yanı sıra yaylarla da desteklenerek egzersiz kapasitesini en üst seviyeye ulaştırılması ve kasların tam kapasite çalıştırılması ve esnetitilmesidir. Her yaş için uygun bir çalışma şeklidir çünkü reformer makinası, tasarım olarak vücudu destekleyen bir sistemdir. Eğitmen eşliğinde yapılması ile de sakatlanma riskini minimuma indirerek hareketlerin en doğru şekilde yapılması sağlanır.

Hedefimiz; Sağlıklı yaşlanma ve omurga sağlığımızı korumak için temel postür kaslarımızı güçlendirerek, özgüvenimizin yansıması olan duruşumuzu, olması gereken postürel duruşa getirerek, ideal duruş (postür) farkındalığı kazandırmak.

Boyun, sırt ve bel ağrılarının nedenlerinin çoğu, gereksiz kas kasılımıdır. Klinik Reformer egzersizleri ile kısalan sırt, boyun, be ve bacakl kaslarını uzatarak, 10 derste ağrılarda azalma, 30 derste ağrıları büyük oranda bitirmeyi hedefliyoruz.

Derse Katılınca Nelere Sahip Olursunuz ?
 • Postür Analizi

  Önden ve yandan yapılacak postür analizi ile Alt- Üst Ekstremite rahatsızlıkları ve omurga rahatsızlığı olan; Kifoz, Skolyoz, Lordoz belirtilerinin değerlendirilmesi yapılır.

 • Antropometrik Ölçüm

  Bel, kalça, göğüs, bacak ölçüleri alınarak gelişim ve sıkılaşma takibi yapılır.

 • Detaylı Vücut Analizi

  Tanita 780 S detaylı vücut analizi cihazı ile her ay ölçüm yapılarak kol bacak ve karnımızdaki, kas,yağ ve sıvı oranını ölçümü yapılır.

 • Nefes Ölçümü

  Akciğer solunum kapasitesi ölçümü yaptırıp, sonuçlarını getirmesini istiyoruz. Diyafram nefes egzersizleri ile oksijen kapasitemizi artırıyoruz.

 • Kan Tahlili

  Kan tahlili yaptırıp tahlil sonuçlarını getirmesini istiyoruz. Kan değerlerinde düşüklük olup olmadığını öğreniyoruz.

 • Yemek Yeme Farkındağı

  Yediklerinizi her gün not edip, haftada bir mail atmanızı istiyoruz. Yemek yeme farkındalık eğitimleri ile sağlıklı yaşlanmak ihtiyacımız olan kilo kontrolünü elimize alıyoruz.

 • İdeal Postürel Duruş

  Reformer egzersizleri ve Postür eğitimleri ile duruşumuzu düzelterek, özgüveni yüksek daha sıkı bir görünüme sahip oluyoruz.

 • Yağsız ve Sıkı Vücut

  Klinik Pilates egzersizleri ile yemek yeme farkındalığı eğitimleri ile daha yağsız ve sıkı bir bedene sahip olarak özgüveni yüksek, strestla başa çıkabilen ve iş verimi artan yapıya ulaşırız.

Ders İçeriği

Her ay yapılan detaylı vücut analizi ile kas,yağ ve su gelişimimizi takip altına alıyoruz.
Yediklerimizi yazarak kas, yağ artış ya da azalışlarının nedenlerini değerlendiriyoruz.
Reformer başlangıç seviye egzersizleri ile vücudumuzdaki tüm eklemlerin çalışmasını sağlayarak eklem hareket kısıtlıklarını ve postür kaslarımızın güçlenerek esnemesini sağlanır.
Egzersiz öncesi vücut ısımızı artıracak, kan dolaşımımızı hızlandıracak, eklemlerimizi ısındıracak temel esnetme hareketleri yaptırılır.
Klinik Pilates egzersizleri sonrası çalışan ve büyüyen kaslarımızın uzamasını sağlayacak germe egzersileri yapılır.
Nefes eğitimleri ile akciğer kapasitemiz artırılarak vücuda giren oksijen miktarı yükseltilir. Kırışma ve erken yaşlanmanın önüne geçilir.
Üç ayda bir yapılan postür analizi iskelet ve postür bozukluklarının takibi yapılır.
Her ay yapılan vücut çevre ölçüleri ile gelişimimizi takip altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uzman Klinik Pilates Master eğitmenler ile her nefesimizi, her hareketi beraber yapıyoruz. Reformer aletinin farklı yay dirençleri ile yapamadığımız hareketleri kolay yapmamızı sağlamaktadır.Bedenimizi destekleyen reformer cihazı ve uzman eğitmenlerimizin kontrolünde rahatlıkla egzersizleri yapabiliriz.
Yapılacak ölçüm ve analizler ile boyun ağrılarının nedenleri belirlenir. Klinik Pilates egzersizleri ile boyun kaslarının güçlenip esnemesi ile boyun ağrılarnız azalır.
Mr sonucunuza göre Prf.Dr.Turgut GÖKSOY yönetiminde Klinik Pilates egzersizleri uygulanarak fıtığımızın ilerlemesi önlenerek hareket kabiliyetimiz artırılır.
Yapılan ölçüm, analiz, Mr ve röntgen sonuçlarına göre Prof.Dr. Turgut GÖKSOY yönetiminde skolyoz egzersizleri yaptırılarak, önce skolyozun ilerlemesi, sonra da gerilemesi sağlanır.
Yapılan ölçüm, analiz, Mr sonuçlarına göre Prof.Dr. Turgut GÖKSOY yönetiminde diz egzersizleri yaptırılarak, diz bağ ve kaslarımızın güçlenmesi sağlanır.
7'den 70'e hepimizin kasları aynı ancak bu kasların güç ve esnekliği farklıdır. Yaşımız ilerledikçe, kemik ve kaslarımızda erimeler olur. Kaç yaşında olursak olalım Uzman Master Eğitmen gözetiminde yaşımız ve potansiyelimize uygun çalışmalar yapılır.
Çocuklar malesef ki teknoji ile büyüyor ve yanlış oturuyor. Yeterli kas gelişimi olmadan ve yanlış postür ile durun çocuklarda iskelet ve omurga rahatsızlıklarının oluşmasını önlemek için Klinik Pilates Egzersizleri ile sağlıklı iskelet ve kas gelişimi sağlanır.

Yorum Yap