LADDER BAREL, SPİNE CORRECTOR VE WUNDA CHAİR

Ders Hakkında

Ladder Barel(Merdivenli Varil): Kişiye özel durumlarda , sakatlıklarda ve normal çalışma programınızda gelişim destekleyici olarak kullanılır. Ekipmanı ile omurga ve postür kaslarının daha iyi esnemesi sağlanır.Bu aletin üzerinde yapabileceğiniz hareketler genellikle bacak esnetme, oturma-kalkma ve omurga uzatma üzerine yoğunlaşmaktadır. Söz konusu aletin kendine has dizaynı size basit sırt hareketleri ve arka bacak kası esnetme çalışmalarında yardımcı olur. Tabii ki, daha da zorlayıcı hareketler yapmanız da mümkündür.

Wunda Chair(Sandalye): Pilates egzersizlerinde kullanılan bir ekipmandır.Tüm vücut için tasarlanmış çeşitli egzersizler bu ekipman kullanılarak yapılmaktadır. Spesifik sakatlık ve rehabilitasyona yönelik uygulamalar için de kullanılmaktadır. Çoğunlukla Postür kaslarımıza yönelik egzersizler yapılır.

Spine Corrector(Omurga Düzeltici): Pilates egzersizlerinde kullanılan bir ekipmandır.Tüm vücut için tasarlanmış çeşitli egzersizler bu ekipman kullanılarak yapılmaktadır. Çoğunlukla omurgamızı esnetmeye yönelik egzersizler için kullanılır.

Derse Katılınca Nelere Sahip Olursunuz ?
 • Postür Analizi

  Önden ve yandan yapılacak postür analizi ile Alt- Üst Ekstremite rahatsızlıkları ve omurga rahatsızlığı olan; Kifoz, Skolyoz, Lordoz olup olmadığının ön tespiti yapılır.

 • Antropometrik Ölçüm

  Bel, kalça, göğüs, bacak ölçüleri alınarak gelişim ve sıkılaşma takibi yapılır.

 • Detaylı Vücut Analizi

  Tanita 780 S detaylı vücut analizi cihazı ile her ay ölçüm yapılarak kol bacak ve karnımızdaki, kas,yağ ve sıvı oranını ölçümü yapılır.

 • Nefes Ölçümü

  Akciğer solunum kapasitemizi düzenli ölçerek oksijen kapasitemizi nefes egzersizleri ile artırıyoruz.

 • Kan Tahlili

  Kan tahlili yaptırıp tahlil sonuçlarını getirmesini istiyoruz. Kan değerlerinde düşüklük olup olmadığını öğreniyoruz.

 • Yemek Yeme Farkındağı

  Yediklerinizi her gün not edip, haftada bir mail atmanızı istiyoruz. Sağlıklı yaşlanmak ihtiyacımız olan kilo kontrolünü elimize alıyoruz.

 • İdeal Postürel Duruş

  Reformer egzersizleri ve farkındalık eğitimleri ile duruşumuzu düzelterek, özgüveni yüksek daha sıkı bir görünüme sahip olacakssınız.

 • Yağsız ve Sıkı Vücut

  Klinik Pilates egzersizleri ile yemek yeme farkındalığı eğitimleri ile daha yağsız ve sıkı bir bedene sahip olursunuz.

Ders İçeriği

Her ay yapılan detaylı vücut analizi ile kas,yağ ve su gelişimimizi takip altına alıyoruz.
Yediklerimizi yazarak kas, yağ artış ya da azalışlarının nedenlerini değerlendiriyoruz.
Egzersiz öncesi vücut ısımızı artıracak, kan dolaşımımızı hızlandıracak, eklemlerimizi ısındıracak temel esnetme hareketleri yaptırılır.
Klinik Pilates egzersizleri sonrası çalışan ve büyüyen kaslarımızın uzamasını sağlayacak germe egzersileri yapılır.
Nefes eğitimleri ile akciğer kapasitemiz artırılarak vücuda giren oksijen miktarı yükseltilir. Kırışma ve erken yaşlanmanın önüne geçilir.
Üç ayda bir yapılan postür analizi iskelet ve postür bozukluklarının takibi yapılır.
Her ay yapılan vücut çevre ölçüleri ile gelişimimizi takip altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yorum Yap